Організація харчування в ЗДО

Шановні батьки!

Зверніть увагу, що:

– плата за харчування дітей в закладі дошкільної освіти вноситься щомісячно, не пізніше 10 числа поточного місяця, за який вноситься плата, до банківських установ (їх філій). (згідно з п. 3.7. Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернат них навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 № 667);

– батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному закладі дошкільної освіти у розмірах, визначених органами місцевого самоврядування або відповідними органами управління;

– відрахування дитини з закладу дошкільної освіти державної та комунальної форми власності може здійснюватись у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців. (згідно з п. 12 ПОЛОЖЕННЯ «Про дошкільний навчальний заклад», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305)

Наказ департаменту освіти і науки Запорізької міської ради від 02.12.2019 № 468р “Про організацію харчування у комунальних закладах дошкільної освіти та у дошкільних підрозділах закладів загальної середньої освіти м. Запоріжжя у 2020 році”

наказом по ЗДО № 205

від 09.12.2019 № 171р

План заходів

щодо забезпечення повноцінного, безпечного та якісного харчування дітей у ЗДО на 2019-2021 роки

1. Забезпечити неухильне дотримання вимог нормативно-правових документів щодо організації харчування дітей у ЗДО.

Працівники ЗДО

2. Організувати проведення нарад, семінарів та тренінгів з питань організації харчування дітей у ЗДО з метою запобігання спалахам кишковнх інфекцій та харчових отруєнь.

Завідувач, вихователь-методист,
сестра медична старша

3. Організувати навчання персоналу, який задіяний в організації харчування дітей у ЗДО, з метою запобігання спалахам кишковнх інфекцій та харчових отруєнь.

сестра медична старша

4. З метою контролю за створенням належних безпечних умов з організації харчування організувати роботу комісії з громадського контролю за організацією харчування в ЗДО.

Завідувач, сестра медична старша

5. Забезпечити проведення лабораторних досліджень у ЗДО стосовно додержання вимог законодавства про харчові продукти.

Завідувач, сестра медична старша

6. Забезпечити складання та погодження перспективних двотижневих меню у ЗДО з Головним управлінням Держпродспоживслужби у Запорізькій області згідно з вимогами чннного законодавства.

Завідувач, сестра медична старша

7. Сприяти запровадженню у ЗДО постійно діючих процедур, заснованнх на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР); здійснювати постійний моніторинг та дієвий контроль з цього питання.

Завідувач, сестра медична старша

8. Забезпечити дотримання гігієнічних вимог до харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва й обігу та дієвий контроль з цього питання.

Сестра медична старша,
працівники харчоблоку

9. При ускладненні епідемічної ситуації, виникненні спалахів гострих кишкових інфекцій, масових інфекційних захворювань (отруєнь) у ЗДО вжити невідкладних заходів щодо їх ліквідації. Забезпечити взаємоінформування щодо надзвичайних ситуацій у ЗДО.

Завідувач, сестра медична старша

10. Забезпечити раціональне та безпечне харчування дітей, у т.ч. виконання норм харчування згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відночинку» та Порядком організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, який затверджено спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 № 242/329 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.06.2005 за № 661/10941.

Завідувач, сестра медична старша,
комірник, педпрацівники,
помічники вихователів

11. Провести роботу щодо гігієнічного виховання дітей, дотримання правил особистої гігієни, популяризації здорового способу життя тощо серед учасників освітнього процесу.

Вихователь-методист, сестра
медична старша, педпрацівники

12. Забезпечити в ЗДО питний режим вихованців гарантованої якості.

Сестра медична старша,
працівники харчоблоку,
помічники вихователів

13. Здійснювати моніторинг якості харчування.

Вихователь-методист, сестра
медична старша, педпрацівники