ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА-САДОК) № 205 «СВІТЛИЦЯ» ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Малечі – про безпечні речі

Як і що розповісти дітям про вибухонебезпечні предмети?

Не уникайте розмов про можливі небезпеки. Багато батьків у спробі уберегти дітей від додаткових тривог, боячись завдати дитині додаткову психологічну травму, намагаються не обговорювати подібні теми вдома. Це велика помилка! Якщо ви будете спокійні під час подібної розмови, ви не заподієте шкоди дитині й можете запобігти набагато більшій небезпеці!

Дітям дошкільного віку розкажіть і покажіть на картинках небезпечні предмети й попереджувальні знаки. Разом подивіться ролик, у якому детально, в ігровій формі дитині розкажуть про міни і про те, як поводитися. Обов’язково обговоріть ролик із дитиною. Говоріть спокійним, рівним тоном. Адже мета не залякати дитину, а попередити її. Розіграйте сценку з іграшками. Хваліть і підбадьорюйте малюка, якщо він добре запам’ятав усе, що ви йому розповіли й показали. Якщо не запам’ятав, не лайте, а спокійно повторіть ще раз «Зайчик, напевно, забув, що робити, якщо він побачив незрозумілий предмет». Поясніть дитині правила безпеки. Чому не можна гуляти в тих чи інших місцях, брати підозрілі предмети в руки й нести їх додому. Завжди говорити дорослим, якщо побачив якийсь незрозумілий предмет.