ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА-САДОК) № 205 «СВІТЛИЦЯ» ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

logo
Організація харчування дітей пільгових категорій

Перелік категорій дітей, що забезпечуються безоплатним харчуванням у комунальних закладах дошкільної освіти м. Запоріжжя у 2023 роціДокументи, які підтверджують статус дитини для звільнення від плати за харчування, а саме*:

Для категорії «Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування»:

 1. Заява від опікуна (піклувальника).
 2. Свідоцтво про народження (копія).
 3. Рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною,позбавленою батьківського піклування (копія).

Для категорії «Діти з інвалідністю»:

 1. Заява від батьків.
 2. Свідоцтво про народження (копія).
 3. Медичний висновок про дитину-інваліда (копія) або посвідчення (пенсійне або отримувача державної сЬціальної допомоги). Якпдо посвідчення видано на одного з батьків, у ньому повинно бути чітко зазначено прізвище ім’я по-батькові дитини-інваліда, рік народження.

Для категорії «Діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»: діти із сімей, в яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних закладах дошкільної освіти:

 1. Заява від батьків
 2. Свідоцтво про народження (копія).
 3. Довідка з місцевого управління праці та соціального захисту населення про отримання державної соціальної допомоги по малозабезпеченості.

Для категорії «Діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків»:

 1. Заява від одного з батьків,
 2. Свідоцтво про народження (копія).
 3. Посвідчення члена сім’ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісті під час проходження військової служби (копія).

Для категорії «Діти у санаторних закладах дошкільної освіти (групах) для дітей з латентною формою туберкульозної інфекції та вилікуваних від туберкульозу, у спеціальних закладах дошкільної освіти (групах, у т.ч. інклюзивних) для дітей з особливими освітніми потребами»:

 1. Заява від батьків.
 2. Свідоцтво про народження (копія).
 3. Документ, який підтверджує необхідність корекції.
 4. Документ, який підтверджує відвідування зазначених ЗДО.

Для категорії «Діти осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», які мають відповідні документи, що підтверджують їх статус:

 1. Заява від одного з батьків.
 2. Свідоцтво про народження (копія).
 3. Копія посвідчення учасника бойових дій та копія довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

3.1. Довідка встановленого зразка з військкомату про причинний зв’язок смерті одного з батьків з військовими діями з підписом, скріпленим печаткою.

3.2. Посвідчення дитини (матері) як члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни (копія).

3.3. Довідка з військової частини про участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України (для батьків, які зараз проходять службу в зоні АТО).

Для категорії

«Діти із сімей, які мають трьох і більше дітей»:

1.Заява від батьків.

2.Свідоцтво про народження (копія).

3.Свідоцтво про народження всіх дітей (де вказані дані про батьків) (копія), або довідка про склад сім’ї або паспортні дані одного з батьків з розділом «Особливі відмітки», де вписуються дані про дітей (враховуються діти до 18 років, та діти до 23 років, які продовжують навчання (в цьому випадку надається довідка з навчального закладу, в якому навчається дитина).

Для категорії «Діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів»:

 1. Заява від батьків.
 2. Свідоцтво про народження дитини (копія).
 3. Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (копія).

Діти з числа осіб, визначених у статті 10 та 101 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

 1. Заява від батьків.
 2. Свідоцтво про народження дитини (копія).
 3. Посвідчення, що підтверджує відповідний статус (копія).

Батьки повинні пред’явити керівнику ЗДО оригінали документів та подати разом із заявою копії зазначених документів.

Керівник ЗДО перевіряє та засвідчує копії пред’явлених документів.

Батьки повинні пред’явити керівнику ЗДО оригінали документів та подати разом із заявою копії зазначених документів. Керівник ЗДО перевіряє та засвідчує копії пред’явлених документів.

Увага! При виявленні факту недостовірності документів, що дали право батькам дітей вказаних категорій на звільнення від плати за харчування у закладі дошкільної освіти, плата з них справляється за весь період.

Станом на 01.01.2023 в ЗДО № 205 звільнені
від плати за харчування батьки:

– 5 дітей із сімей, які мають трьох і більше дітей;

– 2 дитини осіб, визнаних учасниками  бойових дій відповідно до пінктів 19-21 частини 1 статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

– 8 дітей із числа ВПО.