Організація харчування дітей пільгових категорій

Документи, які підтверджують статус дитини для звільнення від плати за харчування, а саме*:

Для категорії «Діти сироти та діти, позбавлені батьківського піклування»:

Заява від опікуна (піклувальника).
Свідоцтво про народження (копія).
Рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною,позбавленою батьківського піклування (копія).

Для категорії «Діти з інвалідністю»:

Свідоцтво про народження (копія).
Медичний висновок про встановлення статусу дитину-інваліда (копія) або посвідчення (пенсійне або отримувача державної соціальної допомоги). Якщо посвідчення видано на одного з батьків, у ньому повинно бути чітко зазначено прізвище ім’я по-батькові дитини-інваліда, рік народження.

Для категорії «Діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»:

Свідоцтво про народження (копія).
Довідка з місцевого управління праці та соціального захисту населення про отримання державної соціальної допомоги по малозабезпеченості.

Для категорії «Дитина працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків»:

Свідоцтво про народження (копія).
Посвідчення члена сім’ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісті під час проходження військової служби (копія).

Для категорії «Діти осіб, визнаних учасниками  бойових дій відповідно до пінктів 19-21 частини 1 статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”:

Свідоцтво про народження (копія).
Копія посвідчення учасника бойових дій та копія довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Довідка з військової частини про участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України (для батьків, які зараз проходять службу в зоні АТО).

Для категорії «Дити  із сімей які мають трьох і більше дітей»:

Свідоцтво про народження (копія).
Свідоцтво про народження всіх дітей (де вказані дані про батьків) (копія), або довідка про склад сім’ї або паспортні дані одного з батьків з розділом «Особливі відмітки», де вписуються дані про дітей (враховуються діти до 18 років, та діти до 23 років, які продовжують навчання (в цьому випадку надається довідка з навчального закладу, в якому навчається дитина).

Для категорії «Діти з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії  їх соціального захисту”:

Свідоцтво про народження (копія).

Довідка встановленого зразка з військкомату про причинний зв’язок смерті одного з батьків з військовими діями з підписом, скріпленим печаткою.
Посвідчення дитини (матері/батька) як члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни (копія).

Для категорії «Діти із сімей, в яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму, який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних закладах дошкільної освіти»:

Заява від батьків.
Свідоцтво про народження дитини (копія).
Довідки про доходах кожного члена сім’ї видані за місцем отримання доходів:
– працюючим – з міста роботи (оригінал),
– не працюючим – з центру занятості (оригінал),
– трудова книжка (копія),
– підприємець – з податкової інспекції.

Довідка про склад сім’ї видана житлово-комунальними організації (оригінал).

Для категорії «Дитина з числа сімей внутрішньо переміщених осіб, чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів»:

Заява від батьків.

Свідоцтво про народження дитини (копія).

Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (копія).

Батьки повинні пред’явити керівнику ЗДО оригінали документів та подати разом із заявою копії зазначених документів. Керівник ЗДО перевіряє та засвідчує копії пред’явлених документів.

Увага!

При виявленні факту недостовірності документів, що дали право батькам дітей вказаних категорій на звільнення від плати за харчування у закладі дошкільної освіти, плата з них справляється за весь період.

* Рішення виконавчого комітету Запорізької  міської ради від 28.10.2020 №440 “Про затвердження переліків категорій дітей, що забезпечуються безоплатним харчуванням у комунальних закладах освіти, та встановлення показників вартості харчування дітей у комунальних закладах освіти м. Запоріжжя у 2021 році”
* Рішення виконавчого комітету Запорізької  міської ради від 18.12.2020 № 507 “Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 28.10.2020 №440 “Про затвердження переліків категорій дітей, що забезпечуються безоплатним харчуванням у комунальних закладах освіти, та встановлення показників вартості харчування дітей у комунальних закладах освіти м. Запоріжжя у 2021 році”

Станом на 01.03.2021 в ЗДО № 205 звільнені
від плати за харчування батьки:

– 6 дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
– 6 дітей із сімей, які мають трьох і більше дітей;
– 4 дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій;

– 3 дитини із числа сімей ВПО.