Організація харчування дітей пільгових категорій

Документи, які підтверджують статус дитини для звільнення від плати за харчування, а саме:

Для категорії «Діти сироти та діти, позбавлені батьківського піклування»:

Заява від опікуна (піклувальника).
Свідоцтво про народження (копія).
Рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною,позбавленою батьківського піклування (копія).

Для категорії «Діти з особливими освітніми потребами»:

Свідоцтво про народження (копія).
Медичний висновок про встановлення статусу дитину-інваліда (копія) або посвідчення (пенсійне або отримувача державної соціальної допомоги). Якщо посвідчення видано на одного з батьків, у ньому повинно бути чітко зазначено прізвище ім’я по-батькові дитини-інваліда, рік народження.

Для категорії «Діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»:

Свідоцтво про народження (копія).
Довідка з місцевого управління праці та соціального захисту населення про отримання державної соціальної допомоги по малозабезпеченості.

Для категорії «Дитина, батько (мати) якої загинув під час виконання службових обов’язків»:

Заява від одного з батьків.
Свідоцтво про народження (копія).
Посвідчення члена сім’ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісті під час проходження військової служби (копія).

Для категорії «Дітей із числа сімей учасників бойових дій (учасників антитерористичної операції) та дітей із сімей загиблих учасників бойових дій (учасників антитерористичної операції)»:

Заява від одного з батьків.
Свідоцтво про народження (копія).
Копія посвідчення учасника бойових дій та копія довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.
Довідка встановленого зразка з військкомату про причинний зв’язок смерті одного з батьків з військовими діями з підписом, скріпленим печаткою.
Посвідчення дитини (матері) як члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни (копія).
Довідка з військової частини про участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України (для батьків, які зараз проходять службу в зоні АТО).

Для категорії «Дитина з багатодітної сім’ї»:

Свідоцтво про народження (копія).
Свідоцтво про народження всіх дітей (де вказані дані про батьків) (копія), або довідка про склад сім’ї або паспортні дані одного з батьків з розділом «Особливі відмітки», де вписуються дані про дітей (враховуються діти до 18 років, та діти до 23 років, які продовжують навчання (в цьому випадку надається довідка з навчального закладу, в якому навчається дитина).

Для категорії «Діти, які потребують корекції»:

Свідоцтво про народження (копія).
Документ, який підтверджує необхідність корекції.
Документ, який підтверджує відвідування зазначених ДНЗ.

Для категорії «Діти із сімей, в яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї»:

Заява від батьків.
Свідоцтво про народження дитини (копія).
Довідки про доходах кожного члена сім’ї видані за місцем отримання доходів:
– працюючим – з міста роботи (оригінал),
– не працюючим – з центру занятості (оригінал),
– трудова книжка (копія),
– підприємець – з податкової інспекції.

Довідка про склад сім’ї видана житлово-комунальними організації(оригінал).

Батьки повинні пред’явити керівнику ЗДО оригінали документів та подати разом із заявою копії зазначених документів. Керівник ЗДО перевіряє та засвідчує копії пред’явлених документів.

Увага!

При виявленні факту недостовірності документів, що дали право батькам дітей вказаних категорій на звільнення від плати за харчування у закладі дошкільної освіти, плата з них справляється за весь період.

Станом на 01.07.2019 в ЗДО № 205 звільнені
від плати за харчування батьки:

– 2 дитини із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
– 11 дітей з багатодітних сімей;
– 4 дитини із числа сімей учасників бойових дій (учасників антитерористичної операції);
– 1 дитина  з особливими освітніми потребами .